ІНСТРУКЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ ТОВАРУ

1. Обмін/повернення якісного товару

1.1 Підстава: Для повернення якісного товару необхідна наявність певних причин для повернення, зазначені у ст. 9 Закону України "Про захист прав споживачів" (далі по тексту – Закон), та стан товару, а саме:

1) товар купувався Покупцем не пізніше 14 днів з дати пред'явлення вимоги про повернення, за винятком дня покупки;

2) товар підлягає поверненню відповідно до Переліку товарів належного якості, що не підлягають обміну (поверненню), затвердженому Постановою КМУ.

3) товар не підійшов Покупцю за розміром, кольором, фасоном або іншими підставами, які пов'язані з претензіями до якості товару;

4) товар не використовувався, збережено його товарний вигляд, упаковка, споживчі якості, пломби, ярлики, відсутні механічні пошкодження, товар перебуває у робочому стані;

5) Покупець пред'являє розрахунковий документ, виданий при купівлі товару, та гарантійний талон. УВАГА! При поверненні якісного товару Покупцеві надано право обміняти товар на аналогічний у Продавця, у якого товар купувався (ст.9 Закону), а не одразу вимагати повернення грошей. І тільки якщо Продавець не має аналогічного товару для обміну, Покупець має право:

1) повернути придбаний товар одночасно з придбанням у Продавця іншого товару з магазину, що є в асортименті, з відповідним перерахунком вартості та сплатою позитивної різниці, або поверненням магазином негативної різниці між цінами товарів;

2) розірвати раніше укладений договір купівлі-продажу та отримати гроші назад (протягом 14  робочих днів тим самим способом розрахунку, що і використовувався для оплати товар (готівковий розрахунок, безготівковий розрахунок)). 1.2 Дії Покупця:

1) Покупець заповнює заяву (Додаток №1) «Форми заяв від клієнта». Заява може бути складена фахівцем, який приймає товар, але має бути обов'язково підписано Покупцем.

2) Покупець пред'являє документ, що підтверджує оплату товару – фіскальний чек, а також гарантійний талон на товар. Якщо Покупець пред'явив будь-яку вимогу, але, при цьому, не надав розрахункового документа, посилаючись на те, що розрахунковий документ втрачено або товар ему подарований тощо, насамперед необхідно перевірити технічний паспорт чи інший документ, що його замінює. Якщо технічний паспорт оформлений правильно (зазначено дату продажу, поставлено підписи продавця та покупця, а також штамп магазину), необхідно отримати від споживача заяву (Додаток № 1) на видачу дубліката розрахункового документа та виконати відповідну процедуру його (дубліката) видачі на розгляд вимог Покупця по суті.

3) Передає товар співробітнику магазину. УВАГА! При відновленні платіжного документа необхідно перевірити чи справді був продаж товару, що повертається у зазначену в гарантійному талоні дату. Якщо реалізація такого товару, датою, зазначеною в гарантійному талоні, магазином не провадилася, необхідно відмовити Покупцю у розгляді його претензії. Причому відмова має проводитись у тій формі, в якій надійшло звернення Покупця (у письмовій чи в усній). 1.2.1 Дії співробітників:

1) Прийняти від Покупця заяву, платіжний документ, гарантійний талон.

2) Отримати від Покупця документ, що посвідчує особу (паспорт або документ його замінник). За згодою Покупця зробити копію документа. При відмові покупця робити копію документа переписати дані документа (ПІБ, номер та серію документа, місце реєстрації Покупця).

3) Прийняти від Покупця товар. Зробити огляд товару на наявність механічних ушкоджень, ушкоджень заводських пломб. Звірити серійний номер на пристрої з упаковкою та гарантійним талоном. Перевірити комплектацію. По можливості зробити простий тест (вкл/викл). У разі недотримання цих умов та порушення товарного виду - відмовити покупцю у процедурі повернення грошей.

4) У разі, якщо товар не робітник – приймати товар у ремонт за процедурою 2. Тоді Клієнт чекає 14 днів підтвердження гарантійності товару.

5) Видати клієнту гроші згідно з процедурою 2.

6) За потреби тестування товару – перемістити товар до філійного СЦ.

7) Якщо тестувати товар не потрібно – чинити, як із новим товаром.

8) Якщо товар має заповнений офіційний гарантійний талон і цей талон не поставляється окремо склад, то товар переміщати для уцінки. УВАГА! У разі повернення якісного товару у строк, що перевищує 14 днів, узгодити можливість повернення (за допомогою електронної пошти) зі старшим менеджер магазину. - sirenko859@gmail.com